foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

 

Turcja - Kapadocja w pigułce

gdzie natura wyrzeźbiła cuda

Termin: 30.09 - 07.10.2022, 14.10 - 21.10.2023

OPIS:
DZIEŃ 1 WYLOT DO ANTALYI
Przejazd do hotelu i nocleg w rejonie Antalyi.
Zostaniecie Państwo przywitani przez naszego rezydenta, a hotel powita Was smakowitym koktajlem.

DZIEŃ 2 MAUZOLEUM MEVLANY- KAPADOCJA
Wycieczka do Konyi i jedna z największych atrakcji miasta -mauzoleum Mevlany wraz z grobowcem założyciela Zakonu Tańczących Derwiszy, ściśle związanego z kultywowaniem jednego z najważniejszych elementów tureckiej kultury. Obecnie to muzeum wypełnione dziełami sztuki islamskiej. Zlokalizowane jest koło meczetu zbudowanego za panowania Sułtana Selima II, w XVI wieku. Kolejnym etapem jest przejazd do Kapadocji
i nocleg. Dla chętnych za dopłatą wieczorne zwiedzanie Goremie.

DZIEŃ 3 GÖREME
Tego dnia zobaczą Państwo kościoły bizantyjskie wykute w skale tufowej, zdobione różnorodnymi freskami - najstarsze z nich pochodzą z IX wieku.  W następnym etapie przechodzimy do zwiedzania doliny Simeona, znanej jako dolina zakonników lub dolina kominów fantazji. Zobaczymy tu charakterystycznych tej okolicy tufowe kominy i stożki wulkaniczne. Oprócz tego, będzie możliwość podziwiania erozyjnego krajobrazu
z najwyższego stożka w mieście Uchisar. Po południu planowana jest wizyta w tradycyjnej manufakturze ręcznie tkanych, tureckich dywanów. Przejazd do hotelu i nocleg w Kapadocji. dla chętnych za dopłata udział w Wieczorze Tureckim. (Wieczór folklorystyczny, w trakcie którego będzie można podziwiać taniec brzucha oraz tradycyjne tureckie tańce, pieśni oraz muzykę. Jest to niezwykłe widowisko, w czasie którego przeniesiemy się w myślach do czasów wspaniałych sułtańskich pałaców i haremów. Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz lekkie zakąski w cenie.
                                                                                                                                                 
DZIEŃ 4 KRAJOBRAZ KSIĘŻYCOWY- CUD NATURY
Przewidywany tego dnia jest czas wolny lub wycieczka i zwiedzanie podziemnego miasta. Po śniadaniu wyjazd
na południe pełnej skał tufowych, przypominającej księżycowy krajobraz Kapadocji. Ta zapierająca dech w piersiach kraina położona jest w centralnej części współczesnej Turcji, pomiędzy wzniesieniami wygasłych wulkanów. Skały są wystawione na działanie czynników zewnętrznych, przez co stale zmieniają swoje formy, tworząc niepowtarzalne kształty, zwiedzanie Podziemnego Miasta (większość korytarzy jest dostępna dla turystów i oświetlona, jednak sklepienia czasami uniemożliwiają chodzenie w pozycji wyprostowanej). Popołudniu przewidywany jest czas wolny i możliwość wzięcia w wycieczkach fakultatywnych (Dolina Ihlary lub Dolina Miłości). Nocleg i obiadokolacja w Hotelu w Kapadocji.

DZIEŃ 5 KAPADOCJA- ANTALYA
Po opuszczeniu Kapadocji przejazd do znanego seldżuckiego schroniska (karawanseraj Sultanhan). Potem czeka nas podróż do nowoczesnej Antalyi, wzdłuż strzelistych szczytów gór Taurus. W tamtym rejonie spędzą Państwo ostatnie 3 noce wycieczki.

DZIEŃ 6ANTALYA
Wycieczka do jednego z najpiękniejszych i najważniejszych kurortów Riwiery Tureckiej. W planie: punkt orientacyjny, a zarazem symbol miasta- żłobkowany minaret Yivli i wieża zegarowa.
W kolejnym etapie wyjazdu planowana jest wizyta w manufakturze jubilerskiej oraz pokaz galanterii i wyrobów skórzanych. Zwieńczeniem dnia będzie wizyta nad wodospadem Karpuzkaldiran wpadającym wprost do Morza Śródziemnego. Przejazd do hotelu i nocleg w rejonie Antalyi.

DZIEŃ 7 CZAS WOLNY LUB UDZIAŁ W WYCIECZKACH OPCJONALNYCH
Relaks na plaży, szum fal, brak zmartwień w blasku słońca piaszczystej plaży. Dla chętnych możliwość wzięcia udziału
w wycieczkach fakultatywnych przedstawianych na miejscu.

DZIEŃ 8 ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI
Przejazd na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Cena:  2690 zł + 100 euro
 
CENA ZAWIERA:
➢    przelot Katowice – Antalya - Katowice (linie Lot, bagaż 20 kg w cenie + 5 kg bagaż podręczny)
➢    program zwiedzania według oferty (bilety wstępu),
➢    transfery,
➢    transport po Turcji,
➢    wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje) - w formie bufetu
➢    opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika
➢    opłaty lotniskowe,
➢    składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składkę na fundusz pomocowy
➢    ubezpieczenie KL 30000euro (w tym ubezpieczenie na zachorowanie na covid), NW 3000 euro, bagaż 200 euro.
➢    7 noclegów w hotelach min 4*                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

CENA NIE ZAWIERA:
➢    Wycieczek fakultatywnych:
➢    Świadczeń nieprzewidzianych w ofercie.

➢    Wycieczki fakultatywne:

ORTAHISAR - DOLINA MIŁOŚCI  około 45 Euro/os.

Dla obrazu Kapadocji charakterystyczne są powstałe w wyniku erozji tufowe kominy - właśnie z takich obiektów słynie Dolina Miłości, miejsce to wypełniają liczne skalne formacje, kształtem przypominające filary. W programie również zwiedzanie jednego z 50 podziemnych miast.

WIECZÓR TURECKI około 50 EUR/os
Wieczór jak z baśni Tysiąca i Jednej Nocy, podczas którego poznacie bliżej Turecką kulturę, muzykę, taniec (w tym taniec brzucha) oraz specjały orientalnej  kuchni. Nie tylko będziecie mogli obserwować lokalnych artystów ale także bawić się razem z nimi i cieszyć smakiem lokalnych specjałów.

LOT BALONEM NAD KAPADOCJĄ około 250 Euro/os.

DOLINA IHLARY  około 50 Euro/os.

Dolina Ihlary to 16-to kilometrowy, pełen bujnej roślinności kanion,  wyrzeźbiony w wulkanicznej skale przez rzekę Melendiz.W programie również zwiedzanie jednego z 50 podziemnych miast.

ZIELONY KANION (lunch w cenie) około 55 Euro/os.

Wypraw po szmaragdowozielonych wodach jeziora zaporowego, otoczonego majestatycznymi górami Taurus. Jezioro powstało dzięki zaporze wodnej Oymapinar Dam wzniesionej na rzece Manavgat. Jest to wspaniała okazja do podziwiania piękna i bogactwa lokalnej natury. Wycieczka całodniowa.

REJS PO RZECE MANAVGAT + ZWIEDZANIE MECZETU (lunch w cenie) około 45 Euro/os.

Rejs łodzią po rzece Manvgat, a później zwiedzanie meczetu. Świątynia nawiązuję architekturą do tych wznoszonych w czasach osmańskich. Wycieczka całodniowa.

CITY TOUR ALANYA około 55 Euro/os.

Jest to całodniowa wycieczka do miasta Alanya, w czasie której zwiedzimy górującą nad miastem fortecę, jaskinię Damlatas słynącą z leczniczych właściwości panującego w niej mikroklimatu oraz tutejszy port, w którym można zobaczyć XII-wieczną stocznię.

HAMMAM około 40 Euro/os.

W pakiecie kąpiel, peeling całego ciała i masaż pianą.

 
Berlin, panoramaOpera LwówWenecjaKaktusy