foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

 

Turcja - Kapadocja w pigułce

Gdzie natura wyrzeźbiła cuda

Termin: 10.10 - 17.10.2021

OPIS:
DZIEŃ 1 WYLOT DO ANTALYI
Przejazd do hotelu i nocleg w rejonie Antalyi.
Zostaniecie Państwo przywitani przez naszego rezydenta, a hotel powita Was smakowitym koktajlem.

DZIEŃ 2 MAUZOLEUM MEVLANY- KAPADOCJA
Wycieczka do Konyi i jedna z największych atrakcji miasta -mauzoleum Mevlany wraz z grobowcem założyciela Zakonu Tańczących Derwiszy, ściśle związanego z kultywowaniem jednego z najważniejszych elementów tureckiej kultury. Obecnie to muzeum wypełnione dziełami sztuki islamskiej. Zlokalizowane jest koło meczetu zbudowanego za panowania Sułtana Selima II, w XVI wieku. Kolejnym etapem jest przejazd do Kapadocji
i nocleg.

DZIEŃ 3 GÖREME
Tego dnia zobaczą Państwo kościoły bizantyjskie wykute w skale tufowej, zdobione różnorodnymi freskami - najstarsze z nich pochodzą z IX wieku.  W następnym etapie przechodzimy
do zwiedzania doliny Simeona, znanej jako dolina zakonników lub dolina kominów fantazji. Zobaczymy tu charakterystycznych tej okolicy tufowe kominy i stożki wulkaniczne. Oprócz tego, będzie możliwość podziwiania erozyjnego krajobrazu
z najwyższego stożka w mieście Uchisar. Po południu planowana jest wizyta w tradycyjnej manufakturze ręcznie tkanych, tureckich dywanów. Przejazd do hotelu i nocleg w Kapadocji. Udział w Wieczorze Tureckim. (Wieczór folklorystyczny, w trakcie którego będzie można podziwiać taniec brzucha oraz tradycyjne tureckie tańce, pieśni oraz muzykę. Jest to niezwykłe widowisko, w czasie którego przeniesiemy się w myślach do czasów wspaniałych sułtańskich pałaców i haremów. Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz lekkie zakąski w cenie.                                                                                                                                                  
DZIEŃ 4 KRAJOBRAZ KSIĘŻYCOWY- CUD NATURY
Przewidywany tego dnia jest czas wolny lub wycieczka
i zwiedzanie podziemnego miasta. Po śniadaniu wyjazd
na południe pełnej skał tufowych, przypominającej księżycowy krajobraz Kapadocji. Ta zapierająca dech w piersiach kraina położona jest w centralnej części współczesnej Turcji, pomiędzy wzniesieniami wygasłych wulkanów. Skały są wystawione na działanie czynników zewnętrznych, przez co stale zmieniają swoje formy, tworząc niepowtarzalne kształty. Popołudniu przewidywany jest czas wolny lub zwiedzanie podziemnego miasta (za dodatkową opłatą). Następnie przejazd do hotelu
i nocleg w Kapadocji. Większość korytarzy jest dostępna dla turystów i oświetlona, jednak sklepienia czasami uniemożliwiają chodzenie w pozycji wyprostowanej.

DZIEŃ 5 KAPADOCJA- ANTALYA
Po opuszczeniu Kapadocji przejazd do znanego seldżuckiego schroniska (karawanseraj Sultanhan). Potem czeka nas podróż do nowoczesnej Antalyi, wzdłuż strzelistych szczytów gór Taurus. W tamtym rejonie spędzą Państwo ostatnie 3 noce wycieczki.

DZIEŃ 6ANTALYA
Wycieczka do jednego z najpiękniejszych i najważniejszych kurortów Riwiery Tureckiej. W planie: punkt orientacyjny, a zarazem symbol miasta- żłobkowany minaret Yivli i wieża zegarowa.
W kolejnym etapie wyjazdu planowana jest wizyta w manufakturze jubilerskiej oraz pokaz galanterii i wyrobów skórzanych. Zwieńczeniem dnia będzie wizyta nad wodospadem Karpuzkaldiran wpadającym wprost do Morza Śródziemnego. Przejazd do hotelu i nocleg w rejonie Antalyi.

DZIEŃ 7 CZAS WOLNY LUB UDZIAŁ W WYCIECZKACH OPCJONALNYCH
Relaks na plaży, szum fal, brak zmartwień w blasku słońca piaszczystej plaży. Dla chętnych możliwość wzięcia udziału
w wycieczkach fakultatywnych przedstawianych na miejscu.

DZIEŃ 8 ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI
Przejazd na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Cena: 2680 zł
 
CENA ZAWIERA:
➢    przelot Katowice – Antalya - Katowice (linie Lot, bagaż 20 kg w cenie + 5 kg bagaż podręczny)
➢    program zwiedzania według oferty (bilety wstępu),
➢    transfery,
➢    transport po Turcji,
➢    wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje) - w formie bufetu
➢    opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika
➢    opłaty lotniskowe,
➢    składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składkę na fundusz pomocowy
➢    ubezpieczenie KL 30000euro (w tym ubezpieczenie na zachorowanie na covid), NW 3000 euro, bagaż 200 euro.
➢    7 noclegów w hotelach min 4*

➢ Wieczór Turecki (Wieczór folklorystyczny, w trakcie którego będzie można podziwiać taniec brzucha oraz tradycyjne tureckie tańce, pieśni oraz muzykę. Jest to niezwykłe widowisko, w czasie którego przeniesiemy się w myślach do czasów wspaniałych sułtańskich pałaców i haremów. Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz lekkie zakąski w cenie)                                                                                                                                                                                                   

➢ Transfer na lotniskow Katowciach z miejscowosci Rzeszów, Kraków, Opole, Brzeg.                                                                                                                                          

CENA NIE ZAWIERA:
➢    Wycieczek fakultatywnych:
➢    Świadczeń nieprzewidzianych w ofercie.

➢    Wycieczki fakultatywne:

   Pamukkale: około 50 euro
Program wycieczki: wyjazd z hotelu około 3:30 - 4:00 (godzina zależy od hoteli), przerwa na śniadanie w Korkuteli (lunch pakiet z waszego hotelu), przejazd przez góry Taurus, wizyta w Galerii skór i wizyta w sklepie z  tekstyliami, obiad i kolacja (bez napojów), dojazd do Pamukkale i czas wolny na wapiennych tarasach, Hierapolis, Necropolia, antyczny teatr, Rzymskie Łaźnie, Brama Domicjana, Brama Bizantyjska, ruiny Świątyni Apolla. Dla chętnych jest kąpiel w basenie Kleopatry (10€) i kąpiel w czerwonych wodach termalnych w basenie Karahayit (10€) (szczególnie polecamy Karahayit). Powrót do hotelu ok 21:00-23:30 (w zależności od położenia hotelu)

ORTAHISAR - DOLINA MIŁOŚCI - PODZIEMNE MIASTO około 55 Euro/os.

Dla obrazu Kapadocji charakterystyczne są powstałe w wyniku erozji tufowe kominy - właśnie z takich obiektów słynie Dolina Miłości, miejsce to wypełniają liczne skalne formacje, kształtem przypominające filary. W programie również zwiedzanie jednego z 50 podziemnych miast.

DOLINA IHLARY I PODZIEMNE MIASTO około 55 Euro/os.

Dolina Ihlary to 16-to kilometrowy, pełen bujnej roślinności kanion,  wyrzeźbiony w wulkanicznej skale przez rzekę Melendiz.W programie również zwiedzanie jednego z 50 podziemnych miast.

ZIELONY KANION (lunch w cenie) około 55 Euro/os.

Wypraw po szmaragdowozielonych wodach jeziora zaporowego, otoczonego majestatycznymi górami Taurus. Jezioro powstało dzięki zaporze wodnej Oymapinar Dam wzniesionej na rzece Manavgat. Jest to wspaniała okazja do podziwiania piękna i bogactwa lokalnej natury. Wycieczka całodniowa.

REJS PO RZECE MANAVGAT + ZWIEDZANIE MECZETU (lunch w cenie) około 45 Euro/os.

Rejs łodzią po rzece Manvgat, a później zwiedzanie meczetu. Świątynia nawiązuję architekturą do tych wznoszonych w czasach osmańskich. Wycieczka całodniowa.

CITY TOUR ALANYA około 55 Euro/os.

Jest to całodniowa wycieczka do miasta Alanya, w czasie której zwiedzimy górującą nad miastem fortecę, jaskinię Damlatas słynącą z leczniczych właściwości panującego w niej mikroklimatu oraz tutejszy port, w którym można zobaczyć XII-wieczną stocznię.

LOT BALONEM NAD KAPADOCJĄ około 225 Euro/os.

HAMMAM około 35 Euro/os.

W pakiecie kąpiel, peeling całego ciała i masaż pianą.

 
Berlin, panoramaOpera LwówWenecjaKaktusy