foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Opole, ul. Reymonta 30. PI Rzeszów Tel:664492882, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Turcja - Bawełniany Szlak Wybrzeża  Likijskiego HB

DZIEŃ 1  WYLOT DO ANTALYI
Przelot z Polski do Antalyi i transport bezpośrednio do hotelu w towarzystwie polskojęzycznego pilota. Po zakwaterowaniu czas wolny.

DZIEŃ 2  MYRA
Tego dnia zabierzemy Państwa do antycznego miasta Myra, do którego droga wiedzie wzdłuż malowniczego wybrzeża: z jednej strony podziwiać będziemy lazurowe wody Morza Śródziemnego, a z drugiej strome szczyty majestatycznych gór Taurus. Myra to starożytne miasto we wschodniej Licji, w południowo-zachodniej części współczesnej Anatolii. Zwiedzicie tu Państwo m.in. spektakularne grobowce skalne, należące do jednych z najbardziej fascynujących atrakcji Turcji. Jedne wykute na kształt domostw, pozostałe na kształt świątyń.  Jedną z nich jest Aya Nicola Kilisesi (kościół św. Mikołaja) wraz z grobowcem biskupa, którego szczątki zostały skradzione i wywiezione przez włoskich kupców. Przejazd do hotelu i nocleg w okolicach miasta Fethiye.

DZIEŃ 3 LIKIA
Wyprawa drogą wodną wzdłuż Wybrzeża Likijskiego. Życie miasta Dalayan nierozerwalnie związane jest z wodą, zatem na plażę Iztuzu (plażę Żółwi) docieramy łodzią - szlakiem żeglugowym. Żółwie składają tu jaja, zatem przebywać na plaży można tylko wciągu dnia. Planujemy tu przerwę na kąpiel , po której powrócimy na wybrzeże. Kolejne dwie noce spędzimy w okolicach nowoczesnego kurortu miasta Kusadasi. 

DZIEŃ 4  EFEZ
Czwartego dnia naszej wyprawy pokażemy Ci prawdopodobnie najlepiej zachowane miasto starożytne w rejonie Morza Śródziemnego, znany z licznych zabytków czasów starożytnych i znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO Efez. Prowadzone tu prace pozwolą nam podziwiać odkrycia jednego z największych na świecie wykopalisk archeologicznych. Efez uznawany jest za ważne dla chrześcijan miejsce ze względu na sprawowane tam przez św. Jana stanowisko biskupa. Dodatkowo miasto Efez jest wymieniane jako jedno z Siedmiu Kościołów Apokalipsy. Spacer po okolicy pozwoli na wyobrażenie, jak wyglądało życie miejskie w starożytnym Cesarstwie Rzymskim.

DZIEŃ 5  PAMUKKALE
Uznawane za żelazny punkt wczasów w Turcji, jedno z tureckich przysłów nawet mówi, że „być w Turcji i nie widzieć Pamukkale to jak nie być w Turcji wcale”.
Po śniadaniu udamy się malowniczą doliną meandrów do nazywanego często Bawełnianym Zamkiem Pamukkale. Widoczne z daleka śnieżnobiałe wapienne tarasy powstały z porowatej skały osadowej, zazwyczaj koloru białego, składającej się z kalcytu i argonitu. Powstają w wyniku osadzania się złogów nanoszonych przez spływającą z termalnych źródeł wodę tworząc naturalne baseny będące idealnym, bajkowym wręcz tłem dla wakacyjnych zdjęć i niepowtarzalnym miejscem do zażycia orzeźwiającej kąpieli. Obecnie trawertyn stosuje się jako materiał budowlany lub ozdobny.
Tego dnia chętni będą także mieli możliwość wzięcia udziału w wycieczce opcjonalnej - przelotem balonem lub paralotnią nad tym wyjątkowym miejscem.
Przejazd do hotelu i nocleg w okolicach Pamukkale.

DZIEŃ 6 ANTYCZNE UZDROWISKO HIERAPOLIS I ANTALYA
Zwiedzanie antycznego uzdrowiska Pamukkale od drugiej strony. Będzie to niepowtarzalna okazja do zobaczenia pozostałości starożytnego miasta Hierapolis, zwanego miejscowością uzdrowiskową, które ciągnie się ponad tarasami wapiennymi. O znaczeniu tych ruin może świadczyć fakt wpisania ich na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dalsza trasa prowadzić będzie przez malowniczy łańcuch gór Taurus aż do Antalyi. Po drodze odwiedzimy manufakturę, w której poznamy historię powstania i rozwoju tradycji tkania pięknych tureckich dywanów. Przejazd do hotelu i dwa noclegi w okolicach Antalyi.

DZIEŃ 7 ODPOCZYNEK NA WYBRZEŻU LUB WYCIECZKA - TOUR ANTALYA
Śniadanie. Relaks na plaży, szum fal, brak zmartwień w blasku słońca piaszczystej plaży.

Dla chętnych (wycieczka jest w cenie) wycieczka do jednego z najpiękniejszych i najważniejszych kurortów Riwiery Tureckiej  - Antalya. W planie: punkt orientacyjny, a zarazem symbol miasta- żłobkowany minaret Yivli i wieża zegarowa. 
W kolejnym etapie wyjazdu planowana jest wizyta w manufakturze jubilerskiej oraz pokaz galanterii i wyrobów skórzanych. Zwieńczeniem dnia będzie wizyta nad wodospadem Karpuzkaldiran wpadającym wprost do Morza Śródziemnego. obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8 ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI
Po śniadaniu przejazd na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Termin

Ilość dni

Cena za osobę

październik 2024

8

około 2980 PLN + 120 euro

Pilot i przewodnik miejscowy zastrzegają sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania obiektów.

WYCIECZKI OPCJONALNE

DZIEŃ 4
- Wizyta w Domu Najświętszej Marii Panny ~40 EUR/os

DZIEŃ 5
- Lot balonem lub paralotnią nad Pamukkale ~250 EUR/os

Realizacja wycieczek opcjonalnych uzależniona jest od ilości chętnych.
Podane ceny są przybliżone i mogą się zmienić - do potwierdzenia u pilota wycieczki.

 

 

Berlin, panoramaOpera LwówWenecjaKaktusy