foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Gruzja wycieczka  9 dni - wszytko w cenie

TbilisiMccheta AnanuriGudauriKazbegiBodbeSignagiManawiAchałcyche

 BordżomiKutaisiBatumiGoriUpliscycheTbilisi   

 

Termin: jesień 2024

Dzień 1: Wylot z Polski

Spotkanie z pilotem wycieczki o godz. 20.25. Wylot z Polskimi liniami LOT (WARSAW, PL FREDERIC CHOPIN) - 22:25 (bagaż podręczny do 8 kg i bagaż do luku 23 kg).

Dzień 2: Tbilisi McchetaTbilisi

Nocny przylot do Tbilisi o godzinie 4:55.czasu gruzińskiego (różnica czasu + 3 godziny). Spotkanie z przedstawicielem biura. Zakwaterowanie do hotelu. Późne śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi. Stolica Gruzji jest unikatowa. Stoi Tbilisi na kilku górskich wzgórzach, na których schodami wkradają się stare dzielnice miasta. W Tbilisi jest najpiękniejsza rzeka Kura z jej malowniczymi skalistymi brzegami, co płynie przez całe miasto.

"Stare Miasto” - historyczne centrum Tbilisi, położone u podnóża góry Mtacminda (Święta Góra). Prawie wszystkie budynki w Starym Mieście są historycznymi i kulturowymi zabytkami. Stare Miasto w dzień i w nocy jest pełne życia, spacerują sami lub w grupie turyści, kochankowie spotykają się w Wieży Zegarowej – to jest zabawna wieża, zbudowana przez reżysera Teatru Fantoccini Rezo Gabriadze, artyści wystawiają tutaj swoje obrazy, rzemieślnicy oferują liczne pamiątki.

Tbilisi jest jednym z niewielu miejsc na świecie, w którym pokojowo współistnieje w Starem Mieście kościół prawosławny, katedra katolicka, synagoga i meczet. Spacer po alei Szota Rustaweli.                                                              

Wycieczka do starożytnej stolicy Gruzji Mcchety - miasta-muzeum, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie Katedry Sweticchoweli (1010-1029 ll.), w której jest zachowane jedno z głównych chrześcijańskich sanktuariów Hiton Pana, a również jest miejscem pochówku wielu gruzińskich królów. Tu znajduje się część życiodajnego filaru. Zwiedzanie Klasztoru Samtawro, gdzie przez cały rok rośnie i kwitnie jeżyna a w pobliżu której w IV w. żyła i głosiła święta Nino. Tu są Iwerska Ikona Matki Bożej, Ikona św. Nino, Grób świętego króla Mirian i królowej Nany, relikwie św. Abibosa Nekreskogo, św. Szio Mgwimskiego. Zwiedzanie starożytnej światyni-Klasztoru Dżwari (VI w.). Kolacja w Mcchecie. Powrót do miejsca zakwaterowania.Nocleg.

Dzień 3: Tbilisi AnanuriGudauriKazbegiTbilisi

Śniadanie. Z samego rana wyjazd w stronę Stepantsmindy (Kazbegi). Po drodze zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri (XVI w.), co znajduje się nad rzeką Aragvi i pięknego Żinwalksiego zbiornika wodnego. Narciarski kurort Gudauri (2200m.). Oszałamiająca podróż wzdłuż rzeki Tergi przez przełęcz Krzyżową (2400m.) zaprowadzi nas do Stepantsmindy (Kazbegi). Obiad w prywatnym domu u prawdziwych gorców. Mistrz-klasa po przygotowaniu chinkali. Zwiedzanie Kazbegi: cerkiew świętej Trójcy Gergeti (2170 m. n.p.m.). Przy jasnej pogodzie wspaniały, fascynujący widok na jeden z najwyższych szczytów Gruzji - górę Kazbek (5147m.). Powrót do Tbilisi. Nocleg.

Dzień 4: TbilisiBodbeSignagiManawi – Tbilisi

Śniadanie. Przejazd do "miasta wiecznej miłości" Signagi.

Odwiedziny we wsi Bodbe klasztornego kompleksu Świętego Jerzego i grobu Świętej Nino, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji. Zwiedzanie miasta wiecznej miłości” Signagi, które znajduje się na górze grzbietu górskiego z widokiem na dolinę Alazani.

Manawirodzinna winiarnia. Próba wina i mistrz-klasa po pieczeniu chleba tradycyjnej kuchni gruzińskiej. Kolacja z winem w Manawi. Powrót do Tbilisi. Nocleg.

Dzień 5: Tbilisi AchałcycheBordżomiKutaisi

Śniadanie. Przyjazd do niedawno odremontowanej twierdzy Achałcyche, miejsce rodzinne Sarlia Aznawura, starego centrum katolicyzmu w Gruzji. W tym kompleksie, razem z cerkwią prawosławną św. Mariny, usytuowana jest meczet, katolicki kościół i klasztor sióstr benedyktynek, synagoga i ormiański kościół. Przejazd do Borżomi. Degustujemy słynną na całym świecie wodę mineralną Borżomi za źródła. Przyjazd do Kutaisi. Kolacja. Zakwaterowanie do hotelu. Nocleg.

Dzień 6: KutaisiBatumi

Śniadanie. Zwiedzanie starożytnego miasta Kutaisi, które ma już ponad trzy tysiące lat. Odwiedziny klasztoru i akademii Gelati (XII w.), założonych przez wielkiego gruzińskiego króla Dawida IV-Budowniczego, które są zapisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obejrzenie magicznej jaskini Prometeusza lub Sataplia. Przejazd do Batumi. Zakwaterowanie do hotelu w Batumi. Kolacja w Batumi. Nocleg.

Dzień 7: Batumi

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie w Batumi. Kolacja. Nocleg.

Dzień 8: Batumi Gori Upliscyche – Tbilisi

Śniadanie. Batumi"Gruziński Singapur", najbardziej znane czarnomorskie uzdrowisko Gruzji.

Bilet wizytowy Batumi. Ulubione miejsce mieszkańców miasta i gości miasta - to Batumska Pjacca, zbudowana w 2009. W 2010 roku ozdobą miasta stanęła nowa, 7 metrowa, posuwająca się rzeźba Miłości. Posąg stanowi figury kobiety i mężczyzny. W ciągu 8-10 minut bardzo oryginalnie i pięknie posuwają się na spotkanie sobie nawzajem i zlewają się koniec końców jak jednolite ciała. Zwiedzanie Batumi: fontanny taneczne (laser show), Plac Agronautów z posągiem Medei. Przejazd do Tbilisi. Po drodze w Gori zwiedzanie muzeum Stalina. Muzeum składa się z trzech jednostek: muzeum, budynek i osobisty wagon kolejowy Stalina. Zwiedzanie starożytnego skalnego miasta Upliscyche (I tysiąc lat p.n.e.), które było budowane przez wieki i zawiera ponad 700 jaskiń i budynków, w tym winnice, piekarnie, antyczny teatr, sala spotkań królowej Tamary zachowany do dnia dzisiejszego. Pożegnalna kolacja. Zakwaterowanie. Nocleg. 

Dzień 9: Transfer na lotnisko. Przylot do Polski.

Wylot Liniami Lot o godz. 05.55. Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina o godz.06.50 (różnica czasu w tym terminie to plus 3 godziny)

Cena: około 2900 zł + 580 USD (obligatoryjnie płatne w Gruzji)

Cena zawiera:

Bilety lotnicze (lina LOT bagaż podręczny do 8 kg i bagaż do luku 23 kg),

Zakwaterowanie do hoteli 3*: 5 noce w Tbilisi (w tym poranne zakwaterowanie), 1 nocleg w Kutaisi, 2 nocleg w Batumi, standardowe pokoje 2-osobowe ze śniadaniami (bufet)

Wyżywienie:7 śniadań, 6 kolacji, w tym pożegnalna, 1 obiad,

Degustacje wina i miejscowego pieczywa, Mistrz-klasa,

Zwiedzanie z przewodnikiem w języku polskim zgodnie z programem,

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,

Jeepy w Gergeti,

Obsługa transportowa zgodnie z programem,

Opieka pilota,

Ubezpieczenie NW I KL,

Opłata na fundusz gwarancyjny i fundusz pomocowy,

Cena nie zawiera:

Wydatki osobiste.

Dla chętnych dopłata do transferu na lotnisko w Warszawie i z powrotem z miejscowości , Rzeszów, Przemyśl,Opole, Brzeg 200 zł od osoby.

Przewodnik miejscowy zastrzega możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.

Berlin, panoramaOpera LwówWenecjaKaktusy