foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

 

Biuro Podroży  Glob Opole/ PI Rzeszów

Tel: 177790052, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mołdawia - Odessa - Kresy Wschodnie

Czortków – Skała Podolska – Kamieniec Podolski – Chocim – Kiszyniów – Krikow lub Milesti Mici – Orgiejów– Białogród  Dniestrowski – Odessa – Morze Czarne – Humań – Winnica – Międzybórz  – Stanisławów

Termin :21.08 – 28.08/29.08.2022

Wyjazd z Brzegu w dniu 20.08 o godz. 22. Z Opola około godz. 21.00.

Z Rzeszowa o godz. 4.00 w dniu 21.08.2022 . Przejazd na Ukrainę.

1 dzień: Przejazd na Ukrainę. Przekroczenie granicy polsko – ukraińskiej na przejściu Medyka – Szegini. Przejazd do Kamieńca Podolskiego, (dla chętnych obiad w restauracji na obwodnicy lwowskiej) po drodze zwiedzania Czortkowa i Skały Podolskiej. Przyjazd do Hotelu na obiadokolacje i nocleg.

2 dzień: Śniadanie.(dla chętnych wczesne śniadanie, i zwiedzanie starówki Kamieńca oraz Twierdzy z zewnątrz i pomnika Wołodyjowskiego) Przejazd do Chocimia (zwiedzanie twierdzy mołdawsko - polskiej). Przejazd na Mołdawię przez granicę ukraińsko-mołdawską. Przejazd do Kiszyniowa. Po drodze zwiedzanie Soroki, twierdza z XVI wieku, Przyjazd do Kiszyniowa, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

 
3 dzień: Śniadanie.Po śniadaniu przejazd do miejscowości Orgiejów (Orhei), rezerwat przyrody i cerkiew, klasztor w jaskini.Przejście do Mołdawskiej wioski. Dla chętnych obiad.(kuchnia mołdawska za dopłata 9 euro) i poczęstunek domowym winem. Przejazd na zwiedzanie Milesti Mici -- jeden z najsłynniejszych zakładów winiarskich, zwiedzanie wytwórni która posiada która posiada największa kolekcje win na świecie, degustacja w piwnicach

lub do Krikowa (Cricova), drugi najsławniejszy zakład winiarski, "podziemne miasto" składające z 70 ulic, prywatne kolekcje win. Degustacja w podziemnych składach win i szampanów...Obiadokolacja w winnicy (w przypadku zwiedzania Milesti Mici). powrót do Kiszyniowa, zwiedzanie miasta. Powrót do hotelu, obiadokolacja (w przypadku zwiedzania Krikowa), nocleg.

 

4 dzień: Śniadanie.Wyjazd do Odessy. Przejazd przez granicę mołdawsko-ukraińska, następnie w Białogród Dniestrowski - zwiedzanie Twierdzy Akermańskiej , przejazd do Odessy. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Dla chętnych przejazd na wieczorny spacer po centrum Odessy.

5 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie Odessy: Bulwar Nadmorski, Stara Giełda, Schody Potiomkinowskie, Pomnik Richelieu, Opera, Kościół Katolicki, Pałac Woroncowa , do godziny około 12 – 13. Następnie odpoczynek w Odessie nad Morzem Czarnym – przejazd na plaże Arkadia lub Richelieu – czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację.                                                                                                                                                                                                   

6 Dzień: Śniadanie. Po śniadaniu Odessa - plaża lub czas wolny do około godz. 12 – 13. Wyjazd do Humania, zwiedzanie parku „Zofiówka” zbudowanego przez Stanisława Szczęsnego Potockiego, skomponowana przestrzennie w stylu romantycznym. Nocleg i późną obiadokolacja w Winnicy.

7 Dzień: Śniadanie. Zwiedzanie Winnicy – starówka oraz w miarę czasu Fabryki Cukierków. Przejazd do Stanisławowa, po drodze zwiedzanie miasta Międzybórz - rodzinne miasto Baal Szem Towa i Nachmana z Bracławia (cadyków i chasydów), obronny Zamek Sieniawskich u zbiegu dwóch rzek. Obiadokolacja i nocleg w Stanisławowie.

8 dzień Śniadanie, zwiedzanie Stanisławowa (dzisiejszy Iwano-Frankiwsk) - zwiedzanie starówki miasta - m.in. Ratusz, Kościół Ormiański, dawna Kolegiata. Wyjazd do Polski. Po drodze postój na hurtowni we Lwowie oraz dla chętnych obiad w restauracji na obwodnicy Lwowskiej. Przejazd przez granicę polsko – ukraińskiej na przejściu granicznym  Medyka – Szegini. Przejazd do Rzeszowa, Brzegu, Opola.

9 dzień: Przyjazd do Opola i Brzegu w godzinach rannych. Do Rzeszowa dzień wcześniej w godzinach wieczornych)

Cena: 1845 zł/os.

Świadczenia zawarte w kosztach:
-przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD),

-opłaty drogowe,

-opłaty parkingowe,
-7 noclegi w hotelach (pokoje 2,3,os. z WC i prysznicem ),
-7 śniadań,

-7 obiadokolacji,
-opieka pilota- przewodnika,
-ubezpieczenie NW i KL.

W 3 dniu wycieczki (dla chętnych za dopłatą 9 euro obiad w wiosce Mołdawskiej) oraz dla chętnych za dopłatą 25 zł - 2-daniowa obiadokolacja w restauracji na obwodnicy Lwowa w 1 i 7 dniu wycieczki.

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług miejscowych przewodników, zwiedzania piwnic winnych i degustacji win w Milesti Mici  lub Krikowej ,około 65 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi)

oraz obowiązkowej opłaty na fundusz gwarancyjny 10 zł osoba.

Pilot zastrzega sobie możliwość zmiany kolejność zwiedzania obiektów.

Informacje praktyczne

Waluta

Obowiązującą waluta na Ukrainie są hrywny (UAH), które można zakupić w kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na hrywny można dokonać również na granicy, na dalszą trasę proponujemy zabrać euro lub dolary. W Mołdawii obowiązującą walutą są leje mołdawskie (MDL)

Hrywna Ukraińska to około 0.15 złotego. Walutę zakupić w Polsce lub na postoju za granicą w kantorach.

Lej Mołdawski to około 0.22 złotego. Walutę należy wymieniać w licznych w Mołdowie kantorach. Większość z nich pracuje od 10.00 do 18.00. Niektóre, szczególnie w dużych miastach, pracują non stop. Różnice kursów walut pomiędzy kantorami bywają bardzo duże. Należy zwrócić uwagę na fakt, że niektóre z kantorów oferujących atrakcyjny na pierwszy rzut oka kurs wymiany, pobierają 2 - procentową prowizję. Kantory mogą odmówić wymiany waluty jeśli banknot jest w złym stanie lub lekko przedarty.

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

 


 

 

 

 

 

Berlin, panoramaOpera LwówWenecjaKaktusy