foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Biuro Podroży Glob Opole PI Rzeszów

tel; 177790052

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polska – Zamki Krzyżackie i okolice 4 dni

Golub Dobrzyń - Radzyń Chełmiński - Gniew

- Malbork - Grudziądz - Chełmno - Toruń

Termin: 2023

Ramowy program:

1 dzień

Zbiórka, Wyjazd z Rzeszowa godz.03.00. Przejazd do Golubia Dobrzynia. Zwiedzanie najważniejszego zabytku w mieście, czteroskrzydłowego zamku krzyżackiego z przełomu XIII/XIV wieku, wzniesionego na Wzgórzu górującym nad miastem.  Czas zwiedzania około 1 godziny. przejazd do Radzynia Chełmińskiego. Obok Malborka najbardziej znany zamek krzyżacki w Polsce. Przyczyna tej popularności był i może jest serial ze Stanisławem Mikulskim „Pan Samochodzik i Templariusze”. Przejazd do Gniewu na zwiedzanie zamku krzyżackiego i murów obronnych (w XIIII wieku była to najpotężniejsza twierdza po lewej stronie Wisły. Obiadokolacja i nocleg w Gniewie lub okolicy.


2 dzień:

Po śniadaniu wyjazd do Malborka, zwiedzaniem zamku krzyżackiego położonego nad brzegiem Nogatu (wpisanego na listę UNESCO). Zamek został zbudowany przez Krzyżaków pod koniec XIII wieku, w 1309 został stolicą Państwa Zakonnego. Co roku odwiedza go ponad pół miliona turystów. Czas zwiedzania około 3 godziny. Wyjazd do Grudziądza na zwiedzanie Starówki (miedzy innymi Spichlerze, Brama Wodna, Mury Miejskie, Rynek, Bazylika św. Mikołaja). Obiadokolację i nocleg w Grudziądzu lub jego okolicy.


3 dzień:

Po śniadaniu zwiedzanie Wyjazd do Chełmna na spacer po jednym najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Zwiedzanie między innymi: Starówki i Parku Miniatur Zamków Krzyżackich, Zamek Krzyżacki z zewnątrz. Przejazd do Torunia, spacer po starówce ze zwiedzaniem ruin zamku krzyżackiego z XIII wieku należącego do Średniowiecznego Zespołu Miejskiego Torunia (wpisanego na listę UNESCO). Zamek przeznaczony był na siedzibę zakonnych komturów. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień:

Po śniadaniu. Przejazd na dalsze zwiedzania Torunia z przewodnikiem: (Starówka – miedzy innymi Rynek, Katedra, Dom Kopernika ,pozostałe obiekty zwiedzane z zewnątrz). Czas wolny. Po drodze postój w Ciechocinku (spacer po kurorcie, tężnie solankowe drewniane). Wyjazd do Rzeszowa. Przyjazd w godzinach późnowieczornych.

Cena: około 875 zł


Świadczenia zawarte w cenie:
-przejazd autokarem,

-opłaty parkingowe,

- opłaty drogowe,
-3 noclegi (1 nocleg w Gniewie lub okolicy, 1 nocleg w Grudziądzu lub okolicy, 1 nocleg w  Toruniu lub okolicy, pokoje2,3 osobowe z prysznicem),

-3 śniadania,

-3 obiadokolacje,
-opieka pilota- przewodnika,
-ubezpieczenie NW,

-obowiązkowa opłata na fundusz gwarancyjny i pomocowy.

Cena nie zwiera biletów wstępu i opłat za przewodników  przy biletach normalnych 120 zł , przy biletach ulgowych 95 zł
Pilot zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania obiektów.

 

Berlin, panoramaOpera LwówWenecjaKaktusy