foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dzień 1:  PRZELOT DO IZRAELA 

Po wylądowaniu późnym popołudniem lub wieczorem i spotkaniu z przewodnikiem przejazd do hotelu w Nazarecie na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2: G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM - NAZARET

Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha - miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg na północy Izraela.

Dzień 3:  KANA – G. TABOR - HAJFA – CEZAREA

Śniadanie. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Wjazd na górę Tabor. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa oraz Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu. Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg w Betlejem.

Dzień 4: BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASHEM

Śniadanie.Zwiedzanie Betlejem - Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: YadVaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os): w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu. 

Dzień 5.: JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster - Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6: WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD – BETANIA


Śniadanie.Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) - krótki postój pod Qarantal - Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora (możliwość wjazdu kolejką linową na G. Kuszenia do Klasztoru Kuszenia – 15 USD/os). Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm) a następnieQumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa – Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7: JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie KotelMaarawi (Ściana Płaczu).  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dz       Dzień 8: JEROZOLIMA  – WARSZAWA

Śniadanie. Transfer na lotnisko Ben Gurion. Odlot do kraju.

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium).


Kolejność programu może ulec zmianie – zmiany wprowadza przewodnik lokalny lub biuro podróży w zależności od potrzeb na miejscu, zmian dotyczących siatki połączeń samolotowych, lokalnych świąt lub warunków pogodowych.

Cena: około 2900 zł

Cena zawiera:
- przelot samolotem
- asysta na lotnisku
- polskojęzyczny przewodnik – opiekun lokalny
- transport komfortowym autobusem na terenie Izraela z Wi-Fi
- 7 noclegów w hotelach 3***, w pokojach 2 i 3-osobowych w opcji HB

- wyżywienie 2 razy dziennie (śniadania i obiadokolacje  formie bufetu szwedzkiego)
- ubezpieczenie KL, NW, bagaż
- 1 butelka wody dziennie na osobę
- wszystkie bilety wstępu ujęte w programie.

- rezerwacje Mszy Św. według programu

 

Cena nie zawiera:

 napiwków dla kierowcy, obsługi i przewodników lokalnych - (płatne obowiązkowo po przylocie około 300 USD)

 

Termin: sezon 2022

PASZPORT MUSI BYĆ WAŻNY MINIMUM 6 MIESIĘCY OD DATY ROZPOCZĘCIA PIELGRZYMKI-PRZYLOTU DO IZRAELA 

Berlin, panoramaOpera LwówWenecjaKaktusy