Jesteś tutaj: Start Wycieczki 2024 Rumunia - Transylwania - szlakiem Drakukuli 6 dni + Tokaj i Hajduszoboszlo
Rumunia - Transylwania - Szlakiem Drakuli 6 dni + Tokaj i Hajduszoboszlo
(Oradea, Cluj Napoca, Turda, Sighisoara, Braszów, Bran, Sibiu, Hunedoara, Abul Julia, Hajduszoboszlo, Tokaj)
Wyjazd z Rzeszowa w cenie !!!
1 dzień: Wyjazd 22.00 z Rzeszowa (możliwa przesiadka w Brzesku)
2 dzień: Przejazd przez Słowację i Węgry do Rumuni do Cluj Napocy. Po drodze postój w Oradei czyli Wielkim Waradynie, zapomnianej perły austrowęgierskiej secesji. Zwiedzanie: plac Piata Unirii (tzw. Plac Księżycowy) - jego nazwa wzięła się od umieszczonego na wieży 3 metrowego globusa pokazującego fazy księżyca. Przy placu znajdują się: Ratusz, twierdza z XIII w. oraz kościoły i budowle świeckie z epoki Renesansu, Baroku, Rokoka i Secesji oraz Catedrala Baroca - największa katedra rumuńska. Następnie zwiedzanie: Cerkwi Prawosławnej (z 1784 r.) i Teatru Państwowego (z 1900 r. w stylu neoklasycznym).oraz: Katedry katolickiej (z 1780 r., największa w Rumunii) i Pałacu Biskupiego (z 1770 r.). Przyjazd do Cluj Napocy, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie Cluj Napocy , zwiedzanie miasta położnego w samym centrum Siedmiogrodu: Cytadela, Mury Obronne, kościoła św. Michała, pomnika sławnego króla węgierskiego Macieja Korwina, kościoła Franciszkanów, wyjazd doTurda - zwiedzanie Kopalni Soli. Przejazd do Sighisoara na zwiedzanie średniowiecznego miasta, w którym urodził się Wlad Palownik, czyli legendarny Drakula: Wieża Zegarowa z ciekawym Muzeum Tortur, Muzeum Broni Palnej wraz z ekspozycją poświęconą Drakuli, dom w którym przyszedł na świat Palownik – Drakula. Obiadokolacja i nocleg w Sighisoara.
4 dzień: Śniadanie. Przejazd do Braszowa, zwiedzanie Braszowa z miejscowym przewodnikiem zabytkowego centrum miasta z cerkwią św. Mikołaja - 1595 r.)Przejazd do Bran (skansen z chatami z Siedmiogrodu i "zamek Draculi). Przejazd do Sybinu (Sibiu) na obiadokolacje i nocleg.
5 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie Sibiu (Sybinu): starówka z Dużym i Małym Rynkiem, Stary Ratusz, most Kłamców, muzeum księcia Brukenthala i schody Ormiańskie, plac Huet, kościół ewangelicki, Prawosławna Cerkiew Metropolitalna Św. Trójcy, wraz z urokliwą zabudową Starego miasta (zwanego czerwonym miastem). Przejazd do Alba Julia, zwiedzanie:twierdza Księcia Eugena Sabuadzkiego, tysiącletnia Katedra Katolicka oraz Katedra Prawosławna. Przejazd do Huneodara - zwiedzanie gotyckiego Zamku Jaba Hunyadyego. Przejazd w okolice Oradei na późną obiadokolacje i nocleg.
6 dzień: Śniadanie. przejazd do Hajduszoboszlo (wyjście na największy kompleks basenowy w środkowej Europie, baseny termalne, normalne, plaża przy jeziorze i inne atrakcje - pobyt 3 godziny). Wyjazd do Polski po drodze zwiedzanie Tokaju (główna promenada i Tablica Portiusa), degustacja wina w winnicy przy Muzeum Wina w Tokaju. Przyjazd do Rzeszowa w godzinach nocnych.
cena: 1585 zł
Świadczenia zawarte w cenie:
- Przejazd autokarem, opłaty parkingowe, opłaty drogowe
- 4 noclegi w Hotelach *** ( pokoje 2,3 osobowe z WC i prysznicem )
- wyżywienie (4 śniadania, 4 obiadokolacje),
- degustacja wina w Tokaju
- ubezpieczenie NW i KL,
- opieka pilota,
- obowiązkowa opłata na fundusz gwarancyjny i fundusz pomocowy
Uwaga: cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i opłaty a przewodników miejscowych ok. 65 euro, emeryci i renciści, i młodzież szkolna ok. 55 euro oraz wstępu na basen w Hajduszoboszlo około normalny 4200 forintów, ulgowy 3600 forintów
Ceny porównywalne z cenami w Polsce.
Pieniądze. 100 lei rumuńskich (RON) to około 100 zł, czyli przelicznik praktycznie 1:1.
Dostęp do Internetu. Kafejki internetowe w większych miastach i miejscowościach turystycznych., wifi w hotelach i dużych domach handlowych.
Telefony. Zasięg bardzo dobry, jedynie w górach mogą być problemy. Wtyczki elektryczne i napięcie, takie jak w Polsce.
Geografia kraju. Dużą powierzchnię Rumunii zajmują Karpaty
Od wschodu, południa i częściowo zachodu (góry Apuseni) Karpaty otaczają Wyżynę Siedmiogrodzką, której centrum zajmuje Siedmiogród, czyli Transylwania.
Naokoło niej znajdują się inne regiony – Maramuresz, Bukowina, Mołdawia, Wołoszczyzna (Muntenia i Oltenia), Banat oraz Kriszna.
Największa rzeka jest Dunaj. Rumunia ma dostęp do Morza Czarnego
Pilot zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.