foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Opole ul. Reymonta 30, PI Rzeszów Tel: +48664492882, 177790052 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PIELGRZYMKA do GUADELUPE

Meksyk 26.01 - 05.02.2024 (brak miejsc, następny termin jesień 2024)


Dzień 1, 26.01 PRZELOT    
Spotkanie z pilotem na lotnisku Warszawa Chopin o godz. 06.00. Przelot na trasie Warszawa – Londyn – Meksyk. Numer lotu BA879, BA243 Przylot do Meksyku. Spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu, zakwaterowanie (w tym dniu nie ma kolacji).  

 

Dzień 2, 27.01  – MEXICO CITY 

Śniadanie. Przejazd na Plac Trzech Kultur, gdzie upadł ostatni bastion aztecki przed Hiszpanami. Wizyta na Placu Zocalo – największym i najważniejszym placu w mieście.  Zwiedzanie Katedry Metropolitalnej, największej i najstarszej na kontynencie amerykańskim, z barokowymi ołtarzami i kaplicami.  

Przejazd na południe miasta do Xochimilco, gdzie są kanały wodne, które pamiętają czasy Azteków. Godzinny rejs połączony z kolacją na łodziach. Powrót do hotelu, nocleg.   

 

Dzień 3, 28.01 - GUADELUPE - TEOTIHUACAN 

Śniadanie. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe – zwiedzanie Starej Bazyliki, Nowej Bazyliki z wizerunkiem NMP z Guadalupe oraz parafii Antycznej Indian, gdzie pochowany jest Indianin Jan Diego, któremu objawiła się̨ Panienka z Guadalupe.  Przejazd do Teotihuacan - jednego z najstarszych i największych miast, które rozwijało się między I a VII w.  n.e.  Zwiedzanie, m.in. Piramida Słonica, Piramida Księżyca, Pałac Pierzastych Muszli oraz słynna Droga Zmarłych. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.   

 

Dzień 4, 29.01 – CHOLULA – TONATZINTLA - PUEBLA 

Śniadanie. Przejazd w kierunku Puebla, jednego z piękniejszych miast kolonialnych, słynącego z lokalnych słodyczy i ceramiki. Po drodze postój w Cholula, tutaj Hiszpanie wybudowali kościół na jednej największych piramid w Ameryce. Przejazd do Tonantzintla, malutkiego pueblo, gdzie zapoznamy się z barokiem indiańskim, słynnym z niesamowitych wzorów i kolorów. Kolacja, nocleg.  

 

Dzień 5, 30.01 - TAXCO 

Śniadanie. Poranny spacer po centrum miasta – Katedra, Kościół Santo Domingo z Kaplicą Najświętszej Marii Różańcowej, słodka uliczka. Zakwaterowanie w hotelu. Wyjazd w kierunku Taxco. Później wizyta w sklepie i warsztacie srebra z którego słynie Taxco, gdzie zapoznamy się z technikami obróbki tego szlachetnego metalu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.  

 

Dzień 6, 31.01 – TAXCO - ACAPULCO 

Śniadanie. Wyjazd do centrum miasta Taxco – kościół Santa Prisca, wybudowany przez ojca dla syna, typowy styl baroku meksykańskiego, przebogate kipiące złotą dekoracją kaplice i Ołtarz Główny.  Następnie Plac Główny – typowy centralny plac małego meksykańskiego miasteczka. Po południu przejazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hoteli All Inclusive. Nocleg.  

 

Dzień 7, 01.02 - ACAPULCO 

Śniadanie. Wypoczynek All Inclusive. Nocleg. 

 

Dzień 8, 02.02  - ACAPULCO  

Śniadanie. Dalszy wypoczynek All Inclusive na plażach Acapulco. Wyjazd na skoki ze skały La Quebrada. 

 

Dzień 9, 03.02 – ACAPULCO – VISTA HERMOSA 

Śniadanie. Dalszy wypoczynek na plażach Acapulco. Następnie obiad w hacjendzie Vista Hermosa (miejsce pamięta czasy Cortesa). Była to jedna z pierwszych fabryk, która zajmowała się produkcją cukru z trzciny cukrowej. Dzisiaj jest hotelem. Po obiedzie przejazd do Meksyku. Zakwaterowanie w hotelu.   

 

Dzień 10, 04.02 – MIASTO MEKSYK 

Śniadanie. Przejazd do Bazyliki – msza pożegnalna, obiad. Potem transfer na lotnisko, odprawa i przelot powrotny. Numer rejsu powrotnego BA242, BA850.  

 

Dzień 11, 05.02 – PRZYLOT 

Powrót do Polski. Przylot do Warszawy o godz. 18.45.

 

 

Cena: 4200 zł + 1300 USD

Świadczenia zawarte w cenie:

Bilety lotnicze na trasie Warszawa – Londyn – Meksyk – Londyn  - Warszawa (bagaż podręczny 12 kg i 23 kg w luku bagażowym)  

6 noclegów w hotelu 3* w konfiguracji 2 lub 3 osoby w pokoju ze śniadaniem i obiadokolacją (1 dzień bez obiadokolacji)

3 noclegi w hotelu 3* All Inclusive w Acapulco

Transfery klimatyzowanym autobusem

Polskojęzyczny przewodnik na miejscu

Opieka polskojęzycznego pilota na przelocie oraz w Meksyku

Wycieczki i atrakcje opisane w programie      

Ubezpieczenie NW i KL

 

Cena nie zawiera:

Napoje do posiłków, Wydatki osobiste.

Dopłaty do pokoju jednoosobowego – 280 USD/os

Pilot i organizator zastrzegają możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów oraz zmian w programie na które organizator nie ma wpływu.

1.  Uwaga: paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Meksyku!

2.  Aktualnie nie wymagane są testy na koronawirusa ani szczepienia. Należy jednak sprawdzić czy linia lotnicza nie wymaga testów przed wejściem na pokład. 

 

 

Berlin, panoramaOpera LwówWenecjaKaktusy